Home > من و خودم > عشق گمشده

عشق گمشده

اولین گام برای برقراری ارتباط عاطفی  ودوست داشتن دیگران” عشق به خود” است . در حقیقت کسی  که خود را دوست دارد قادر خواهد بود به دیگران محبت کند . نکته قابل ذکر اینکه عشق به خود ناشی از خود شیفتگی نبوده و کاملا با خود محوری دو مقوله جدا از هم هستند.

معمولا افراد خودخواه و مغرور، به نیازهای بیمارگونه ای دچار هستند. آنها سعی دارند که خود را در میان هر جمعی مطرح کنند و توجه خاصی به نیازهای اطرافیان ندارند  .

اما احساسی به نام عشق ورزی عاقلانه و مطلوب به خویشتن، منجر به این می شود که افراد برای خواسته های خود و دیگران احترام قائل شوند. چنین  فردی  دائما موفقیت هایش را اعلام عمومی نکرده و به آنها مغرور نمی شود و همچنین نقاط ضعف خود را قبول و تمام تلاش خود را در جهت اصلاح آنها به کار می برد.

حال اگر تصمیم گرفته اید که خودتان را دوست داشته باشید، اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید، راهکارهایی به شما پیشنهاد میکنیم تا بیش از پیش به خود عشق بورزید و اعتماد به نفس از دست رفته را دو باره باز جویید.به سلامت جسمی خویش توجه کرده وبا خود مهربان باشید.

  • از بدنتان مراقبت کنید.

سعی کنید با استفاده از یک رژیم غذایی صحیح و ورزش همواره سلامت جسمی خود را در حد ایده آل نگه دارید. فراموش نکنید بدن شما معبد مقدسی است که باید با احترام با آن رفتار کنید. بی توجهی به جسم یکی ازعوامل اختلالات غذایی، چاقی، لاغری و مسبب بسیاری از امراض دیگر می شود. پس دوستش بدارید و برایش ارزش ویژه ای قائل شوید.

  • تاییدهای مثبت روزانه داشته باشید.

هرروز چند کلمه شادی بخش و نشاط آور به خود تلقین کنید .  با این کار از یک سو خود را امیدوار و از سوی دیگر اعتماد به نفس تان را افزایش می دهید. به عنوان مثال “من خودم را دوست دارم، همانگونه که هستم، بدون هیچ گونه قید و شرطی” یا ” من در زندگی وکارم بسیار موفقم “

  • از سرزنش و انتقاد دائمی خود پرهیز کنید .

قبول کنید که انسان جایز الخطاست. همه ما دچار اشتباه می شویم. پس خود را ببخشید و از اشتباهات گذشته در حد تجربه اندوزی بهره ببرید و سپس از کنار آنها به راحتی بگذرید. در واقع به جای تمرکز بر خطاها آنها را جبران کنید.

  • علایق، استعدادها و توانایی خود راشناسایی کنید .

لیستی از علایق ، استعدادها و توانایی هایتان را در دفتر یاداشتی بنویسید و براساس آن برنامه ریزی دقیقی  انجام دهید . مطمئنا با این کار موفقیت های زیادی کسب می کنید.

  • زمانی را به تفریح خود اختصاص دهید

اگر دائما مشغول کار کردن هستید بدون اینکه به سلامت خود توجه کنید. بدانید خودتان را به اندازه کافی دوست ندارید  پس برای اینکه نیروی تازه ای بیابید، زمان خود را با  مسافرت رفتن، سکوت، گوش دادن به موسیقی های آرام بخش و تصاویر زیبا و یا هر چیزی که روحتان را تغذیه می کند پر کنید. مسلما با این کار آرامش زیادی پیدا می کنید.

Check Also

امید ؛ رمز بازگشایی مشکل

زندگی همین است ؛ دو رو دارد . خودمان را فریب ندهیم . هم شادی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *