Home > من و خودم > عشق ورزیدن

عشق ورزیدن

همانطور که میدانید انسان در زندگی نیازهای متفاوتی دارد که هر اندازه آنها به شیوه درست مرتفع شود  به شادکامی بیشتری  دست می یابد. مثل نیاز به امنیت، پوشاک ، آزادی واختیار. اما یکی از مهمترین نیازهای انسان نیاز به “محبت و عشق ورزی “است . به این معنا که بتوانیم دیگران را دوست داشته باشیم و دیگران نیز به ما عشق بورزند. در حقیقت  ” عشق ” روح زندگی   است  که زندگی را معنا و ارتقا می بخشد . بدون آ ن مثل نفس کشیدن باتنفس مصنوعی است.

اصولا کسانی که دیگران را دوست دارند  همراه با عشق خود شادی ونشاط را نیز به آنها هدیه می دهند و در عین حال خود فرد هم از آثار مثبت آن بهره مند می شود.

نکته قابل ذکر اینکه ” عشق ورزی” در عین اینکه یک نیاز است اما نیازمند مهارتهای لازم است. درواقع محبت امکان دارد در درون هر فردی باشد. اما کم تر کسی است که هنرعشق ورزی داشته باشد؛ زیرا عشق ورزی، ورزش و ریاضتی است که با تمرین زیاد به دست می آید. اینکه چه وقت، چگونه و با چه روشی به این نیاز پاسخ دهیم تا در تامین آن دچار افراط و تفریط نشویم .

در حقیقت آموختن مهارت های ارتباطی جدید و موثر در رسیدن به هماهنگی، رضایت و آرامش دارد . نظر می رسد در جامعه امروزی این مهارت کمرنگ  شده، پس اگر می خواهید زندگی مملو ازعشق و محبت داشته باشید و از آن لذت ببرید باید فوت و فن این مهارت را بیاموزید. مسلما با به کارگیری آن فردی شاد، خانواده صمیمی و هم چنین جامعه ای سالم خواهید داشت.

ادامه دارد …

Check Also

امید ؛ رمز بازگشایی مشکل

زندگی همین است ؛ دو رو دارد . خودمان را فریب ندهیم . هم شادی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *