Home > من و تهدیدها > پاساژ گردی – ۲

پاساژ گردی – ۲

پاساژگردی و خیابان گردی یکی از روشهای جدید گذران اوقات فراغت و همچنین نوعی از ابزار تفریح برای تخیله  هیجان بین اقشار مختلف جامعه، خصوصا جوانان و نوجوانان است. یکی از عوامل  موثر این امر ،تغییر در سبک و روش زندگی است که باعث شده این گونه افراد با دور دور کردن در پاساژها سرگرم شوند.

این روزها وقتی در مراکز تجاری بزرگ مثل ارگ تجریش، پالادیوم، کوروش و … پا می‌گذاریم با تعداد زیادی از جوان‌ها ، نوجوانان و حتی افراد میانسال مواجه می‌شویم که بدون اینکه هیچ برنامه‌ و هدفی برای خرید داشته باشند به درون این مراکز آمده و به هر دلیلی ساعات زیادی  از روز خود را در آنجا سپری می‌کنند.

ساحل که یکی از این افراد است؛ دختر ۲۵ ساله‌ای که خودش می‌گوید، دانشجوی زبان فرانسه است و بدلیل نزدیکی دانشگاهش به مرکز تجاری میلاد نور شهرک غرب پای ثابت پاساژ گردی است. وهرروز بعد از اتمام کلاس هایش به همراه دوستان سری به این مرکز میزند. بدون  هیچ برنامه ای ویترین مغازها را نگاه می کنند و بعضی اوقات سری به کافی شاپ این مرکز می زنند. پاساژگردی کم هزینه ترین تفریح آنها محسوب می شود.

چند قدم آن طرف تر چند پسر نوجوان ۱۴ یا ۱۵ ساله که با صدای بلند می خندیدند و لباسهای نامتعارف و تقریبا یکسانی به تن داشتند، آنها میگویند معمولا هفته ای دو سه بار به پاساژ سر می زنیم. معمولا با دوستانمان اینجا قرار می گذاریم. اینجا هیچ کس به ما کاری ندارد و راحت هستیم که هر کاری دلمان بخواهد انجام دهیم . تازه اینجا کسی از ما پولی نمی گیرد. در واقع می توانیم ساعتها در این راهروها و راه پله ها  وقتمان را بگذرانیم.

سمانه ۲۲ ساله  کارشناس عمران و شاغل، همانطور که ویترین لوازم آرایش را نگاه می کند. می گوید هر روز ۱۰دقیقه هم شده سری به این به مرکز می زنم. همکارانم خیلی به روز لباس می پوشند . در اینجا با مدل ها آشنا و لباس ها را پرو میکنم. اگر حراجی با قیمت مناسب باشد خرید می کنم.

آزاده ۲۵ ساله کارشناس معماری درباره علاقه خود به پاساژ گردی و خرید می‌گوید: من تقریبا هرروز به این مرکز سر میزنم و علاقه زیادی به خرید از مدل های جدید و به روز دارم. با این کار احساس آرامش پیدا می کنم و نظر دوستان و آشنایانم را به خود جلب می کنم.

در طبقه دوم پاساژ چند خانم میانسال روی صندلی نشسته اند. آنها هر روز غروب سری به این مرکز می زنند و معتقدند برای ما که تفریح وسرگرمی نداریم بهترین مکان است. باهم حرف می زنیم و مردم را نگاه می کنیم. در اینجا از افکار اضطراب آور و تنش ها بدوریم.

Check Also

یک دوربین و دو تصویر

تصویر اول اسمش را در روزنامه دید. با رتبه بالایی قبول شده بود. باید از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *