Home > من و اخبار > پیاده روی در مسیر دشمن

پیاده روی در مسیر دشمن

حضور احتمالی دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق در رقابت های انتخاباتی سال آینده حاشیه های فراوانی به همراه داشت. از سرگیری سفرهای استانی، برگزاری جلسات و سخنرانی ها، گمانه زنی ها را تقویت می کرد.

در هفته های اخیر خبرهایی مبنی بر نهی رهبری از حضور احمدی نژاد در انتخابات آتی به گوش می رسید؛ تا جایی که عده ای از طیف اصول گرایی و اصلاح طلب موضوع را تایید و عده ای اظهار بی اطلاعی کردند.

حقیقت آن است که خبر مذکور نزدیک به یک ماه بود که به صورت شفاهی نقل می شد و بخش قابل توجهی از نیروهای انقلاب از این موضوع به نحوی مطلع شده بودند. با این حال اتفاقاتی در این بین رخ داده و مسائلی پیش آمده که سبب شد نهایتا رهبر معظم انقلاب شخصا تمام ماجرا را به صراحت و پشت بلند گو تشریح کنند!

در خبر اولیه آمده بود، رهبری خواسته بودند نظر ایشان توسط خود آقای احمدی نژاد به هوادارانش و همچنین نیروهای انقلاب به نوعی اطلاع رسانی شود. با این حال وی همچون برخی موارد، در این مسئله به نحو دیگر عمل کرد. تا جایی که سفر استانی گرگان دست مایه انتقاد عده ای شد و همین موضوع موجب بروز تردیدها و شبهات فراوان میان بدنه نیروهای انقلاب گردید.

عدم اطلاع رسانی از یک سو و انکارهای عجیب و غریب برخی نزدیکان موجب شکل گیری مباحثات متعدد در رد و تایید این خبر شد تا جایی که رهبری در ابتدای درس خارج فقه خود، بیانات مهمی درباره موضوع توصیه به آقای احمدی نژاد در مورد انتخاب سال ۹۶ بیان کردند.

ایشان از سوء برداشت صحبت کردند، سوء برداشتی که وقتی منتهی شود به بگو و مگو و مایه کدورت و دل چرکینی برادران مومن، چیز بدی است.

ایشان به اصرار خود مبنی بر وحدت قلوب و حرکت در مسیر واحد و اتحاد کشور به خصوص گروه های مومن و انقلابی اشاره کردند.

رهبری به صراحت موضوع پیش آمده را تعریف و از بیان نصیحت و صلاح دید حال آقای احمدی نژاد صحبت کردند. ایشان اشاره کردند: «با ملاحظه حال مخاطب به آقایی توصیه می کنیم یک دو قطبی در کشور ایجاد می شود. دو قطبی مضر است به حال کشور. من صلاح نمی دانم.«

اما داستان به همین جا ختم نمی شود!

عده ای از هر دو جناح، خلاف ادعای “فصل الخطاب” دانستن سخنان رهبری شروع به تفسیر سخنان صریح ایشان می کنند. گاهی یک مسئله ساده و واضح از سخنان رهبری را با تحلیل و تفسیرهای غریب، پیچیده می کنند. از نسبت دادن لقب “عبدالعالی زمان” به احمدی نژاد از سوی رهبری تا امتیاز گرفتن و کوبیدن جریان اصول گرایی و تفسیر ترک طلبکارانه میدان رقابت از سوی احمدی نژاد.

پس از ترافیک اخبار و تحلیل و تفاسیر در رسانه ها، خبر نامه احمدی نژاد و تبعیت از توصیه رهبری موج دیگر از تحلیل ها را به راه انداخت.از فرار رو به جلو خواندن نامه، تاخیر در انتشار و انتقاد به سفر گرگان تا برزگداشت و ترانه های عاشقانه خداحافظی!

این بگو مگوها، گفتن نگفتن های بی ملاحظه که خوراک رادیو فردا و بی بی سی و رسانه های دشمن می شود، جز در مسیر دشمن پیاده روی کردن چیز دیگری نیست.
و پایان ماجرا انتشار عکس حضور احمدی نژاد در نماز جمعه شهرستان آستانه اشرفیه و شروع مجدد حمایت و هجمه ها.

Check Also

نسخه الکترونیکی کتاب «دعا؛ از منظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» منتشر شد

انتشارات انقلاب اسلامی به مناسبت ماه مبارک رمضان، نسخه‌ی الکترونیکی کتاب «دعا؛ از منظر حضرت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *