Home > من و جامعه > حضور یک ملت

حضور یک ملت

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر رژیم سیاسی نبوده بلکه زلزله‌ای ویرانگر برای جهان غرب بوده است.
این انقلاب گذشته از آنکه دست استکبار غرب را از کشور مطلوب  و وابسته قطع، بلکه امواج آن رژیم های وابسته به غرب را در ممالک اسلامی متزلزل و بیمناک نمود.
پیام اصلی انقلاب ایران ماهیتی فرهنگی داشت و مبتنی بر اندیشه دینی و ارزشهای معنوی بود. این انقلاب موجب ریزش های رهایی در کشورهای اسلامی و جهان سوم به وجود آورد که موجب خوشحالی و امید به فردای بهتر برای تعامل مردم ستم دیده و رنج کشیده شد.
انقلابی که شعار آن نه شرقی نه غربی، نهضتی بود که به رهبری امام خمینی مستقیما با امپریالیست آمریکا در افتاده و شکست را بر او تحمیل کرده است و از این جهت بیشتر شبیه یک معجزه  بود تا تحولی عادی.
انفجار نوری که سراسر گیتی را درنوردیده و بشارتی جهانی برای تمام اقشار ستمدیده جهان بوده ودر آن زمان نه تنها استکبار غرب بلکه استکبار شرق به رهبری شوروی سابق نیز به آن واکنش نشان و مورد حمله قرار دارد. در دهه اول انقلاب شاهد برخوردهای نظامی و فشارهای سیاسی از طرف نیروهای وابسته آن در داخل کشور بوسیله کودتا،حضور مستقیم  نظامی در طبس،گروهک های وابسته با این نظام نوپا بودیم و اگر رهبری امام گونه معمارکبیر انقلاب نبود چه بسا این حرکات موجب شکست و یا به بیراهه رفتن انقلاب می شد.
نهضتی که در ۲۲بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید امروزه برای بسیاری از ملل جهان چراغ راه زندگی است و مامن و پناهگاهی برای مستضعفان جهان است.
امسال نیز در آستانه چهلمین سالروز این نهضت پرشکوه می باشیم و چهار دهه از این انقلاب را پشت سر میگذاریم. حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ نشان از اقتدار و تایید این انقلاب بعد از چهل سال توسط مردم می باشد.
اگرچه در روزهای نه چندان دور گذشته، اغتشاشات در کشورمان رخ داد و برخی از دشمنان ما از جمله آمریکا و ضد انقلاب وابسته به آن اظهار خوشحالی و حمایت کردند و سعی نمودند اینگونه القاء کنند که مردم دست از انقلاب و نظام خود برداشته اند اما حضور میلیونی مردم در تمامی شهرهای ایران جواب دندان شکنی به آنان بود تا بدانند مردم کسانی نیستند که اغتشاش ایجاد کردند و به دنبال اغتشاشگران هستند بلکه آنان کسانی هستند که با حضور میلیونی خود حمایت از انقلاب و نظام را به جان خریده و مانند همیشه در صحنه های انقلاب حضور فعال دارند و با بصیرت و حضور حماسی حمایت خود را از رهبری و نظام اعلام می دارند.
از این رو ۲۲ بهمن تنها متعلق به ایران نبوده ، آغاز نهضت است که با امید به خدا به انقلاب بزرگ امام عصر عجل الله وصل و کام تمام مستضعفان عالم شیرین خواهد گردید

Check Also

خانواده مطلوب

  آغاز بشریت با خانواده شروع شده و به کل عالم هستی جهت و معنا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *