Home > من و خانواده > من و نیمه گمشده > زندگی بهتر- بخش۲

زندگی بهتر- بخش۲

در ادامه ی قسمت اول به دیگر تفاوت های عمده ی زن و مرد میپردازیم:
* عموم مردم زنان را پرحرف تر از مردان میدانند.اما بد نیست بدانید زنان پرحرف نیستند بلکه فقط آنها از توانایی و مهارت گفتاری بیشتری نسبت به مردان بهره مند هستند.درواقع ساختار مغز زنان و مردان شبیه یکدیگر نیست؛ در زنان ارتباط بیشتری بین دو نیمکره ی راست و چپ وجود دارد و برای صحبت کردن از دو نیمکره می توانند استفاده کنند ولی مردان فقط از نیم کره ی چپ برای گویش می توانند استفاده کنند.
– نکته :زنان از کلمات بیشتری برای صحبت کردن استفاده می کنند. زنان با صحبت کردن نگرانی ها و استرس هایشان را تخلیه می کنند. زنان همچنین توانایی انجام دادن همزمان چندکار را با یکدیگر دارند که این از عهده ی مردان بر نمی آید.
* زنان عکس العمل های زیادی در هنگام گفت و گو مانند خشم، تعجب، نگرانی، ترس… از خود نشان می دهند در حالیکه مردان واکنش های کمتری نشان می دهند. مردان احساسات خود را در بیشتر مواقع نسبت به زنان کمتر بروز می دهند.
*دیدگاه و نگرش مردان و زنان در مسائل زناشویی با یکدیگر متفاوت است. میل جنسی در زنان کمتر و در مردان بیشتر است.زنان برخلاف مردان احساسی فکر می کنند.
-توجه: مردان عشق خود را از طریق رابطه ی جنسی بهتر می توانند نشان دهند.مردان باتوجه به ساختار وجودیشان برخلاف زنان، مدام به برقراری رابطه ی جنسی می اندیشند اما اوج لذت جنسی و مدت آن در زنان بیشتر از مردان است. مردان در اوج خستگی هم، انرژی لازم برای برقراری رابطه را دارند، زنان در هنگام خستگی تمایلی به ایجاد رابطه ندارند.
* زنان هنگامی خود را موفق می دانند که مورد تایید قرار گرفته باشند ولی مردان زمانی به این احساس می رسند که به هدف هایشان رسیده و خود را ثابت کرده باشند.
* کمک کردن به زنان برای آنان نوعی محبت محسوب می شود ولی همین کمک کردن یا پیشنهاد کمک به مردان برای آنها به معنی نتوانستن و درست انجام ندادن کار تلقی می شود.
* مردان همیشه محتاط عمل میکنند؛ برای مثال وقتی خانواده را به تفریح می برند مانند یک محافظ اطراف را بررسی میکنند، شرایط مکانی و امنیت را می سنجند اما زنان به عشق مرد در چگونه گذراندن تفریح توجه میکنند.
* مردان بیشتر از کارکرد خودشان راضی هستند و برعکس زنان به انتقاد کردن از خودشان تمایل دارند.
* در برخورد با مسائل زنان نگاه جزئی تری نسبت به مردان دارند اما مردها کلی نگر و منطقی تر هستند.
* زنان حسودتر از مردان نیستند!
حسادت در بین مرد و زن یکسان است اما مردان این حس را می توانند پنهان کنند.
*مردان بیشتر از زنان مریض می شوند!!! بله درست است.شاید فکر کنید که زنان بیشتر از مردان مریض میشوند  اما در اصل زنان بیشتر از مردان' نگران 'سلامتی خود هستند و این شبهه را به وجود می آورد.زنان درد را بهتر از مردان تحمل می کنند.اما بستگی دارد که چه دردی برای آنها باشد!
– نکته: زنان رنج جسمی را بیشتر از رنج روحی تحمل می کنند اما در مردان عکس این موضوع صدق می کند.
کلام آخر ،همه ی مردان و زنان اینگونه نیستند در بعضی از مردها مردانگی لطیف تر و در بعضی از زنان زنانگی کمرنگ تر دیده می شود.
سخت کردن این تفاوت ها منجر به سخت شدن زندگی و تحمل نکردن و دلسرد شدن آن می شود.برای زندگی بهتر باید ابتدا زن و شوهر با ویژگی های یکدیگر آشنا شوند تا مشکلات و مسائل زندگی به کمترین حد خود برسد. اگر مردان انتظار دارند بدون مشورتشان کاری انجام نشود اگر دوست دارند مدیریت کنند این ها همه بر میگردد به حس اقتدار آنها، حسی که خداوند در وجودشان گذاشته شده است که نه تنها روحشان بلکه جسمشان با اقتدار تر آفریده شده است. اگر زن ها مداوم آزرده می شوند اگر آن انرژی و شادابی و عشق را که میخواهید به شما نمیدهند مشکل را در خودتان جست و جو کنید شاید توجه و حمایت شما مردان کم شده است و بدانید آنان را تنها با عشق خود می توانید مطیع بسازید.

 

Check Also

وقت گذاشتن های عاشقانه با خانواده

خسته که از سرکار می آد وقتی چشمش به چشای من می افته، متوجه انتظار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *