Home > من و خانواده > من و نیمه گمشده > زندگی بهتر-بخش۱

زندگی بهتر-بخش۱

دکتر انوشه: پسر و دختری که به مقصد ازدواج به یکدیگر می رسید ، بدانید تمام مقصد همان مسیر است ؛ در خود مقصد هیچ خبری نیست، مقصد در لابلای مسیر است. در نقطه ی وصل مقصد خبری نیست مگر آنکه شما همچنان در مسیر باشید.
– یعنی اگر ازدواج کردیم همه چیز تمام می‌شود؟!
بله؛ برای کسانی که به دنبال تکامل اندیشه و روح نیستند همه چیز تمام می شود.
از نظر روانشناسی، بعد از حدود ۹ الی ۱۷ ماه خوراک های نفس تمام می شود.
– خوراک های نفس چه چیزهایی هستند؟!
اگر شما با دختری ازدواج کرده اید که ونوس عالم باشد، بیشتر از ۹ الی ۱۱ ماه برای مرد جذاب و جالب نیست و برایش یکنواخت و عادی می شود. همچنین اگر مرد ونوس عالم باشد، بعد از ۹ الی ۱۴ ماه جذابیتی برای زن ندارد.
مدرک، سواد علمی، مسکن، وسیله و… تمامی اینها بیشتر از ۱۴ الی ۱۷ ماه جالب نیستند و همه چیز یکنواخت می شود.
آنچه که می ماند تعهد، انگیزه، وفاداری، اخلاق، اعتقاد و انسانیت زن و مرد است.
خداوند همه چیز را گرد و دور آفریده است؛ از زمان و مکان، میدان های کوانتومی، مغناطیسی، کهکشان، زمین…تا حتی زمان(بهار، تابستان، پاییز، زمستان دوباره بهار می‌شود و تابستان و پاییز… )
– چرا خداوند همه چیز را دور آفریده است؟
خداوند می‌خواهد یک پیام به انسان دهد، که ای انسان! همه چیز تکرار شونده است جز خود -من- که خدای تو هستم. این منم‌ که خط هستم، همه چیز دور است‌.
✔اگر قرار است برای همسرتان تازه باشید باید خط و خداگونه باشید.چرا که بعد از مدتی همه چیز در زندگی تکراری می شود مگر آنکه شما با هم دوبال بسازید برای معراج، برای عروج، برای تکامل که بازهم در مسیر باشید.

– بیشتر اوقات شما خانم ها تمام تلاشتان را برای بهبود زندگی میکنید. بهترین کاری را که فکر می کنید باعث رضایت همسرتان می شود انجام می دهید ولی در آخر با یک جمله، با یک دردودل کوچک…با شوهرتان، کلی او را بهم می ریزید و فکر می کنید تمام زحمت هایی که این مدت کشیده اید نتیجه نداده است.
اگر از شوهرتان هم سوال کنید با ناراحتی جواب می دهد که از صبح تا شب همه ی تلاشم را برای زندگیمان می کنم ولی شما همیشه ناراضی و شاکی هستی!
درواقع دو طرف هم آقا و هم خانم نهایت تلاشتان را برای زندگی می کنید اما هردو ناراضی هستید و در نتیجه به یک اصل می رسید که تلاشتان بی فایده است و دلسرد می شوید.
خودتان را قانع می کنید که تلاش برای بهتر زندگی کردن بی فایده است. در نهایت به جایی می رسید که به خاطر بچه، آبرو، نیاز مالی یا ترحم زندگی می کنید. زندگی به جایی که نباید! می رسد در حالیکه هر دو قصد داشتید زندگیتان را حفظ کنید.
– به نظر شما این اتفاق از کجا ناشی می شود؟
علم روانشناسی طی سال ها به واقعیتی رسیده است که زن و مرد از لحاظ مسائل شناختی ،درکی و احساسی تفاوت های عمده ای بایکدیگر دارند.
اگر شما به این تفاوت ها آگاه باشید و آنها را بپذیرید رفتارها برایتان آزار دهنده نیست و بهتر می توانید از پس مسائل زندگی برآیید.
⚠زنگ خطر: زن و مرد نباید همسرشان را با ویژگی های خودشان مقایسه کنند.بپذیرند که جنس مخالفشان ویژگی هایی متفاوت تر را داراست.
با فهم این تفاوت ها متوجه می شوید که برای مثال وقتی تا ظهر با شوهرتان خوب و خوش بودید چه اتفاقی میافتد که یک ساعت بعد حتی کلمه ای با شما حرف نمی زند و سرد و ساکت می شود؟!!!
در این مواقع خانم ها سوال های بسیاری در ذهنشان بوجود می آید.
چرا رفتار همسرم تغییر کرد؟ چرا با من حرف نمی زند؟ من را دوست ندارد؟من کاری کرده ام که ناراحت شده است؟ مشکلی پیش آمده؟… و در آخر با ناراحتی و نگرانی به این نتیجه می رسد که شوهرش شخصیت ثابتی ندارد…!
– اما موضوع چیست؟!
✔همه ی ویژگی های روانشناختی مرد به دو خصوصیت مرد یعنی اقتدار و رهبر بودن او برمی گردد.
⚠ زنگ خطر :همیشه اقتدار مرد را در نظر داشته باشید.
اقتدار و غرور همسرتان را حفظ کنید.بپذیرید که رهبر باشد و رهبر بماند.
اگر برای درست زندگی کردن تلاش می کنید اول از همه برای به آرامش رسیدن خودتان است و رسیدن به احساس عشقی که انتظار دارید از همسرتان بگیرید.
✔ نکته: اگر به این تفاوت ها توجه و مرتب با خودتان تکرار کنید حتما به آن چه که ارزو دارید خواهید رسید.
این تفاوت ها زندگی زناشویی را جذاب کرده است که اگر نبود دیگر مکمل بودن و کامل شدن معنایی نداشت.
مکمل مرد کسی است که صفاتی را که مرد ندارد او دارد و همچنین مکمل زن ، وگرنه همه ی مردها با یکدیگر و همه ی زن ها با یکدیگر زندگی میکردند و دیگر ازدواجی صورت نمی گرفت.

– تفاوت های عمده ی بین زن و مرد:

*وقتی در زندگی به مشکل یا ناراحتی برمی خورید
مرد در سکوت فرو می رود و دوست دارد در مورد مشکلش کمتر صحبت کند یا اصلا صحبت نکند.
ولی زن می خواهد با همسرش گفت و گو کند، با صحبت کردن و پیدا کردن همدرد، خودش را تخلیه کند. یک نفر را می خواهد تا به حرف هایش گوش دهد.ولی مرد می خواهد در غار تنهایی خودش فرو رود، سکوت را به حرف زدن ترجیح می دهد.
شاید برایتان پیش آمده باشد که وقتی مرد خیره به تماشای برنامه ی تلوزیونی پرداخته است همسرش درباره ی برنامه از او سوال می پرسد، مرد جوابی ندارد بدهد! زیرا حواسش به برنامه نبوده و در واقع اصلا چیزی نمی دیده است زیرا او از تلوزیون به عنوان سپر استفاده کرده است، تا با آن یک محدوده ی خلوت دور خودش درست کند و به غار تنهایی اش فرو رود.
در این مواقع زن وارد محدوده اش نشود، به او زمان بدهد تا از غارش درآید و تا خودش به سمت شما بیاید.
مرد مانند نوار کشی است.یعنی چه؟!
یعنی وقتی در غار تنهایی خودشان فرو می رود هرچه به سمتش بیشتر بروید بیشتر از شما فاصله می گیرد و به نهایت کشش اش نمی رسد. مثل این است که او دارد می دود و شما دنبالش می رودید و هرچه بدوید به او نخواهید رسید. سر جای خودتان بایستید تا او از شما فاصله به حدی بگیرد تا به نهایت کشش اش برسد. وقتی رسید، به شدت برمی گردد. کار شما خانم ها این است که سرجایتان بایستید، دچار تزلزل نشوید زیرا هیچ مشکلی پیش نیامده است و شما هیچ تقصیری ندارید.
اما زن مانند موج است؛
یعنی به نقطه ای می رسد که فکر می کند بهترین است و همسرش به او بسیار علاقه مند است ولی هنگامی رفتارهایی نظیر رفتار بالا را در شوهرش می بیند، زن به نقطه ی فرود و پایین ترین حد می رسد. عزت نفسش پایین می آید و به حمایت شوهرش نیاز دارد.
– در این مواقع چه باید کرد؟
زن ها صبور باشید و به خودتان تلقین کنید که همسرتان به طرف شما برمی گردد و شما مقصر نیستید. محبتتان را از او دریغ نکنید، نگران این قضیه نباشید چون هیچ مشکلی بوجود نیامده و احساسش به شما تغییر نکرده است

* مرد از توجه و محبت کردن همسرش به فرزندشان حسادت می ورزد
⚠ زنگ خطر: وقتی فرزند چیزی را از مادرش طلب می کند و پدر آن را نهی می کند مادر در جواب خواسته ی فرزندش باید بگوید هرچه پدرت می گوید و اجازه می دهد.
⚠ خانم ها زمانی که همسرتان در خانه نیست به فرزندتان محبت کنید ! وقتی مرد به خانه می آید اول به او توجه و محبت کنید بعد فرزندتان زیرا در این صورت است که او می فهمد اولویت اول زندگیتان اوست نه فرزندتان.
در حالیکه زن دوست دارد همسرش به فرزندش توجه و محبت بسیار کند حتی اگر این توجه را از او بگیرد!

*مرد نیاز به دادن عشق دارد. مرد دوست دارد محور باشد، محبت کند، عشق بورزد.
زن نیاز دارد محبت بگیرد، تایید شود ، بشنود و ببیند چیزهایی که بیانگر عشق مرد باشد.

* مرد کارهای بزرگ را دوست دارد، هدیه دادن های بزرگ مانند خانه گرفتن و… از همسرش انتظار دارد خانه ای را که برایش گرفته است را ببیند و به تعداد سرامیک های خانه هم طی چندسالی که در آن زندگی می کند از او تشکر کند!!
اما زن هدیه های کوچک را می خواهد و دوست دارد.

*مرد با خوشحالی زن خوشحال می شود.
زن اگر ببیند مرد خوشحال است به او شک می کند! که چرا خوشحال است؟مشکوک می زند؟ معلوم نیست چه شده ؟ لابد با کسی حرفی زده که خوشحالش کرده!
زن ها به این فکر کنند که اگر شوهرشان خوشحال است شاید وامش جور شده است ، شاید یک اتفاق خوبی در محل کارش افتاده است.

ادامه دارد…

کلید واژه: تفاوت های زن و مرد، اقتدار و رهبر بودن مرد،زندگی بهتر

 

Check Also

وقت گذاشتن های عاشقانه با خانواده

خسته که از سرکار می آد وقتی چشمش به چشای من می افته، متوجه انتظار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *