Home > ایستگاه تأمل > خط مقدم (۱)

خط مقدم (۱)

نامه یک فرزند شهید به پدرش

 شهید محمد اصغریخواه، فرمانده گردان کمیل لشکر قدس گیلان بود که در ۹ فروردین ماه ۱۳۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ به شهادت رسید.
همسرش در خاطراتی که از این شهید بیان می کند، آورده است: توی صحبت های مقدماتی قبل از ازدواج قول پنج سال زندگی رو بیشتر به من نداده بود. اواخر که به شش سال رسیده بود به رُخم می کشید و می گفت: « خلف وعده کردم. (کول دار بون آغوز پیداودی) یعنی زیر درختی بی ثمر، گردو پیدا کردی.»
ثمره این ازدواج دوفرزند به نام های «سجاد و سوده» است که یقیننا در حال حاضر به یک زن و مرد کامل تبدیل شده اند.
حضور پدر در صحنه های نبرد باعث شده بود که کودکان دلشان برای بابا بیشتر تنگ بشود و برایش نامه بنویسند. این خطوط سطرهای از نامه آقا سجاد ،به پدرش است که با دست خط خود آن را نوشته است.

یکی از همرزمان شهید اصغریخواه می گوید: " برای اولین بار بود که پسرش برایش نامه نوشته بود. اوبا افتخار نامه را برای ما می خواند و به ما که مجرد بودیم ،می گفت: "شما چه می دانید متاهل بودن یعنی چی؟ ببینید پسرم برایم چی نوشته؟ " او چندین بار این نامه را برای همرزمانش خواند.

* متن نامه سجاد به پدرش:

                                                             به نام خدا

خدمت پدر بزرگوارم سلام

امیدوارم که حالتان خوب باشد. باباجان من و سوده دلمان برایت تنگ شده است. زودتر دشمنان را بکش و پیش ما بیا و ما را بیرون ببر زیرا از وقتی که شما به جبهه رفتید مامان ما را هیچ جا نبرده. من همیشه به مدرسه و سوده به کودکستان می رود. ما همیشه سفارش شما را به یاد می آوریم. باباجان من به شما قول می دهم که پسر خوبی و مانند شما دلیر باشم و نمرات خوب بگیرم.

                                                                                      خدانگهدار شما پسرت سجاد
 

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *