Home > من و خانواده > آلبوم خانواده (تصویر نهم)

آلبوم خانواده (تصویر نهم)

تصویر نهم

شب عروسی دختری است که با دختران تمام سلاطین فرق دارد. دختری که در سایه تعالیم قرآنی به نهایت شکوفایی رسیده است.

صدای کوبه در راست و التماس پیرزن سائل: از خانه رسول خدا (ص)‌جامه کهنه ای می خواهم.

عروس در این عجز و ناله، اطمینانی را احساس می کند. آیه ۹۲ آل عمران در دلش طنین می اندازد: به نیکی نمی رسید مگر آن که از آن چه دوست دارید انفاق کنید.

عزیزترین چیز برای هر نوعروس عرب، لباس زیبای عروسی است که آن را تا همیشه نگه می دارد. اما عروس نوآوراسلام، بی درنگ لباس عروسی خود را که همین دیروز، داماد برایش تهیه کرده، به سائل می بخشد و به سوی پیراهن کهنه خود برمی گردد. در حالی که یقین دارد این انفاق داماد را هم خوشحال خواهد کرد.

 

پیام تصویر:

پدرها!‌مادرها!

هیچ سرمایه ای برای خوشبختی فرزندتان در دنیا و آخرت، مانند تربیت قرآنی نیست. تربیت قرآنی روح فرزندتان را تا همیشه شکوفا و خلاق بار می آورد.

عروس ها!

کسی را به همسری انتخاب کنید که به اعتقاد درونی اش شناخت کافی داشته باشید. بهترین همسر برای شما همفکرترین انسان با شماست. آن قدر درست شناخته باشید که در لحظات آغاز زندگی نیز نظرات او را در برخوردهای مختلف مطمئن باشید. راز این شناخت آن است که پایبندی به اصول اعتقادی دین، و ارزشهای انسانی ملاک انتخاب شما باشد. چون زبان مشترک شما اعتقاد شما خواهد بود. مجلس عروسی تکرار نشدنی است ولی همه چیز نیست.

خشنودی بندگان خدا و به دست آوردن دل انسانها، از شادی یک شبه به شما مهمتر است. چون پاداش آن ماندگار است. بکوشید در مجلستان دل کسی نشکند و حسرتی بر دل کسی نماند.

دامادها!

به تفکر و اعتقاد همسرتان تا وقتی منطبق بر دین و قرآن است، حتی اگر خرق عادات باشد،‌احترام بگذارید و با او همراهی کنید.

کلیدواژه ها: عروی / داماد / سائل /همسر /تربیت

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *