Home > من و مطالعه > معرفی کتاب ” ده روز با داعش “

معرفی کتاب ” ده روز با داعش “

یورگن تودنهوفر روزنامه‌نگار آلمانی با زبانی گیرا در ۳۱۱ صفحه تجربه ده روز زندگی در کنار وحشی‌ ترین گروه تروریستی جهان را به تصویر می کشد و ماحصل آن را در کتابی با عنوان  «ده روز با داعش» در اختیار دیگر مردم جهان قرار  می دهد. این اثر در کشور ما توسط علی عبداللهی و زهرا معین‌الدینی ترجمه و  توسط انتشارات کوله پشتی منتشر شده است.

یورگن تودنهوفر، نویسنده و نماینده پیشین اتحادیه دموکرات مسیحی در پارلمان فدرال آلمان، تنها کسی است که تاکنون موفق شده با موافقت رهبران گروه تروریستی داعش از شهرهای موصل در عراق و رقه در سوریه بازدید کند.

او در سفری ده روزه همراه با پسر و یکی از دوستانش، پا در مسیری گذاشته که بسیاری آن را بازگشت ناپذیر می‌دانستند .

نویسنده این اثر ابتداریشه‌ های داعش و شکل‌ گیری آن را بررسی می کند وسپس با زبانی صریح و جدی به نقد سیاست‌‌ های غرب که علت پیدایش طالبان و داعش شده است، می‌پردازد و درنهایت با استدلال  اعمال داعشی‌ ها را کاملاً غیراسلامی می‌داند.      

 نکته قابل توجه اینکه این کتاب نثری روان و ژورنالیستی دارد، ولی در عین حال عینیت گرایی و ثبت دقیق رویدادها، به حدی شگفت انگیز است که خواننده را میخکوب می کند، چنان که خواننده به راحتی می تواند در روند رویدادها مشارکت کند.

اهمیت دیگر این کتاب جست وجوی نویسنده برای یافتن خانواده های جنگجویان داعشی در اروپا و به ویژه در آلمان است و همچنین به گفت وگو با آنان می پردازد.

 نکته قابل ذکر  اینکه نویسنده نه فقط در میان مردم و خوانندگان آگاهش در جهان غرب، روزنامه‌ نگاری حقیقت‌ گو و منصف شناخته می‌شود؛ بلکه در دنیای اسلام هم تصویری مقبول دارد؛ زیرا گزارش‌های او تا به  امروز منصفانه و خالی از غرض‌های شخصی و استعمارگرانه بوده است. ولی در رسانه های غربی تا می توانستند به وی تاختند.

کلید واژه ها : یورگن تودنهوفر / داعش /  تروریست / کتاب /

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *