Home > من و خانواده > آلبوم خانواده (تصویر پنجم)

آلبوم خانواده (تصویر پنجم)

تصویر پنجم

پدر روبروی دختر نشسته و از خواستگار امروز صحبت می کند. تا امروز هر بار چنین خلوتی پیش آمده، دختر روی برگردانده و این گونه به پدر اعلام کرده که جوابش منفی است.

فضا فضایی است که در آن اراده مرگ و حیات دختر به دست پدر و برادران است. تا پیش از این دختر سرنوشتی جز زنده به گور شدن نداشته است. اما امروز بزرگترین مرد عرب، پاسخ به خواستگار دخترش را مشروط به رضایت او قرار داده است.

این اوج شکوفایی ارزش زن در یک خانواده است.

دختر بر خلاف موارد قبل، این بار در برابر خواستگاری مردی که خوش سابقه ترین انسان در تقوی و کمال بوده، سکوت می کند و پدر با صمیمیت و یگانگی که با پاره تن خود دارد رضایت او را در میان سکوت بلندش درمی یابد.

بیرون می‌آید تا به علی(ع) جواب مثبت فاطمه(س) را برساند.

پیام تصویر:

پدرها و مادرها!

انتخاب، فصل دوم زندگی دخترتان به صمیمت و یکدلی ای که عمری در خانه تان با او داشته اید، وابسته است. انتخاب او ریشه در تربیت و محبت شما دارد. اگر خانه تان محیط سالم عاطفی برای او نباشد انتخاب او خیابانی خواهد شد.

دخترها!

انتخاب همسر در سایه آگاهی و نظارت پدر و مادر، پشتوانه خوشبختی شما در زندگی مشترک خواهد بود. ملاک انتخاب همسر، سرمایه معنوی و کمال اخلاقی فرد است.

مادرها!
فضای صمیمانه خانه را به سمتی شکوفا کنید که فرزندتان در نبود شما هم در کنار پدر احساس خلا نکند. یادتان باشد، کتاب صمیمت و یکدلی خانه با الفبای نوآوری عاطفی شما نوشته می شود.

کلید واژه ها: خانواده/ پدر /مادر / همسر / خواستگار


 

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *