Home > من و خانواده > آلبوم خانواده (تصویر چهارم)

آلبوم خانواده (تصویر چهارم)

تصویر چهارم:

پدران این جامعه با شنیدن خبر تولد دختر، رنگ چهره شان برافروخته میشود. مردی که خبر از فوت پسران پیامبر(ص) دارد، او را ابتر خوانده است و خدا در پاسخ انکار معاندان و به پاس صبوری خدیجه(س) و محمد(ص) کوثر را به او اعطا کرده است.

پیامبر(ص) در برابر اندیشه های جاهلی عرب، با تفکری پر از بداعت بر دستان دخترش بوسه می زند و می فرماید: تو مادر پدر خود هستی!

عنوانی که در درک بشر نمی گنجد، مگر آن که پیش از این بر زبان متعالی این خاندان تسلط یافته باشد!

 

پیام تصویر:

آقایان!

جاهلیت آنقدر از فضایل انسانی فاصله داشت که نتوانسته بود، ماهیت ارزشی جنس مونث را دریابد. برای همین تولد دختر در خانواده ننگ شمرده می شد. اسلام ظهور کرد تا احیاگر شخصیت دختران و زنان باشد.

ممکن نیست کسی اسلام را بپذیرد و از کنار این مسئله به راحتی بگذرد. بوسه پیامبر بر دستان دختر تابلوی عظیمی است در اثبات ارزش مقدسی که خدا به زن بخشیده است. همواره بر این ارزش تاکید داشته باشید.

بهترین راه حفظ ارزش دختر و همسرتان یاری او در آشنایی با اسلام و رشد در ارزشهای این مکتب روحانی است. چون اسلام بالاترین ارمغان را برای زنان آورده است. هرچه همسر و دختران خود را از وجوه این ارمغان بیشتر آگاه سازید، در ارزش دهی به آنان گام موثرتری برداشته اید.

دختران! مادران!

تا کسی خود درصدد حفظ ارزش های خود نباشد، احترام دیگران برایش سودی نخواهد داشت. این شمایید که میتوانید با حفظ گوهر عفاف که خداوند در وجودتان به ودیعه گذاشته، مصونیت و شخصیت خود را بیمه نمایید. سعی کنید بهترین ارزش دهی را به خود داشته باشید تا بنای خانواده همواره ارزشمند و مقدس بماند.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *