Home > من و خانواده > آلبوم خانواده (تصویر سوم)

آلبوم خانواده (تصویر سوم)

خدیجه(س) درها را بسته و پرده ها را آویخته. چراغ را خاموش کرده و در تاریکی محض به خورشید هستی، محمد امینش می اندیشد. آن سو پیامبر(ص) با همه محبتی که از همسرش بر دل دارد، روزنه های وحی را دریافته و تسلای این فراق چهل روزه را به دست آورده است.

افطار امشب از آسمان به رسول(ص) رسیده و او در خانه پاک علی(ع) طبق بهشتی را گشوده است.

جبرئیل فرمان میدهد: یا رسول الله(ص)! برخیز و به خانه ات نزد خدیجه برو!‌ امشب خداوند کوثر را به تو عطا خواهد کرد!

 

پیام تصویر:

پدرها!‌ مادرها!

فرزند شما نه تنها در زندگی و در سایه تربیت شما رشد و تربیت می یابد بلکه مقدمات این کار به پیش از تولدش برمی گردد.

روح پاک شما و شرایط روحی و معنوی تان بی تردید بر تشکیل جنین و رشد آن موثر خواهد بود. اگر در آیین اسلام فرزند صالح گلی از گلهای بهشت معرفی شده برای همین است که بدون انجام مقدمات الهی نمی توانید فرزندی صالح به دنیا آورید و آن را تربیت کنید.

بسیاری از ریشه های شخصیتی انسان به حالات او در دوران جنینی و شرایطی که پدر و مادر برای او فراهم کرده اند، برمی گردد. اسلام همواره بر این مسئله تاکید کرده و علم نیز به وجوهی از این حقیقت دست یافته است.

اگر خواهان فرزندی هستید که باقیات الصالحات شما باشد و در جامعه وانفسای امروز از غرق شدن در امواج فسادها مصون بماند، به این مسئله توجه کنید. حتما قبل از این که تصمیم بگیرید بچه دار شوید، همان طور که سلامت جسمی تان را برای این امر بررسی می کنید و خود را تحت نظر پزشک قرار میدهدید، به سلامتی روحتان و پاک سازی آن از انواع آلودگی ها و زنگارهای گناه و غفلت نیز توجه کنید. مطمئن باشید تاثیر این توجه را در زندگی آینده فرزندتان خواهید دید.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *