Home > من و جامعه > اهمیت ورزش در زنان

اهمیت ورزش در زنان

نقش زن در خانواده ازاهمیت بالا و مهمی برخوردار است چراکه کانون خانواده را به هم پیوند زده و روحیه اش می‌تواند تاثیر گذار بر روی تک تک اعضای خانواده باشد.

زن اگر سرزنده و شاداب باشد حس خوب زندگی و نشاط در خانه به وجود می آید ؛ گاهی حتی یک لبخند او ، یک برخوردش ،  یک انرژی مثبت از او ، شادی و سرزندگی را به خانواده منتقل می کند.
نشاط او باعث نشاط خانواده و احساس رضایت از زندگی و بهتر کارکردن همسر و دلگرم تر کردن او به زندگی می شود.
 زنان شاد، مهارت مهرورزی را به خوبی بلدند؛ به همین خاطر است که  همسر و فرزندان در کنار آن ها احساس آرامش و امنیت می کنند و در نتیجه موفق تر خواهند بود.
یکی از راه های موثر نشاط زن "ورزش" کردن و تحرک اوست ،  زنان باید حداقل ۴ روز در هفته به طور منظم ورزش کنند، اگر زن در خانه  کسل و بی تحرک باشد نمی‌تواند روحیات نومید خانواده را در برابر مشکلات  تغییر دهد
وهمچنین نمیتواند در تضعیف روحیه ی همسرش نقش موثری داشته باشد و انرژی های منفی و تنش و راحت طلبی و بسیاری از مشکلات وارد زندگی میشود.
درنتیجه ورزش کردن زنان علاوه بر پیشگیری آنان از سرطان‌ سینه و بیماری های قلبی،  شادابی و نشاط را در خانواده و خانه بوجود می آورد در این صورت خانواده شادمانه میاندیشند شادمانه کار میکنند و انگیزه و انرژی آنها بیشتر خواهد بود.

متخصصین بر این باورند که هر قدر افراد از نظر جسمانی توانمندتر باشند از نظر روانی، آرامش اعصاب در وضعیت بهتری قرار دارند. این نتایج مثبت برای خانم‌ها بیشتر از آقایان است آن هم به دلایل خاصی مثل نوع جنسیت و وظایفی که برعهده دارند. بنابراین در کشورها مخصوصاً کشورما باید توجه به ورزش بانوان بیشتر باشد.
زنان کشورمان باید بیشتر از همیشه به ورزش خود و خانواده یشان توجه کنند وانها را دعوت به ورزش های گروهی مانند کوه پیمایی،پیاده روی،والیبال،نرمش…کنند تا هم تفریحی سالم در کنار هم داشته باشندو هم موجب سلامتی و نشاط در خانواده شود

Check Also

خانواده مطلوب

  آغاز بشریت با خانواده شروع شده و به کل عالم هستی جهت و معنا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *