Home > من و خانواده > آلبوم خانواده (تصویر دوم)

آلبوم خانواده (تصویر دوم)

پیامبر(ص) در خلوتی عارفانه، چهل روز دوری از خانه و خدیجه(س) اش را برگزیده است. امر خداوند است و رسولش بر اجرای آن مطیع و فرمانبردار. یقینا در برابر دستور پروردگار هیچ کس، حتی همسر، حق اعتراضی ندارد.

امام مسئول ترین مرد جهان، که بیش از همگان آرامش همسر و استحکام روابط خانواده برایش اهمیت دارد، نمی تواند چهل روز همسرش را در نگرانی و بی خبری رها کند.

برای همین است که اینک عمار بر در خانه خدیجه(س) می کوبد و ندا می دهد:

بانوی من! پیامبر(ص) فرموده که دوری از شما نه به خاطر کراهت یا دشمنی است. هرگز چنین نیست. بلکه خدا شما را دوست دارد و ملائکه اش نیز. خدا شما را هر صبح و شام بر رخ ملائکه می کشد و بر وجودتان مباهات می کند. اما این چهل روز جدایی از شما و خلوت با پروردگار فرمان خداست. تحمل کنید. آرام و قرار داشته باشید و در خانه خود را به روی هیچ کس نگشایید…

پیام تصویر به خانواده معاصر:

آقایان!

بسیاری از اتفاقات غیر قابل پیش بینی هستند…

مطمئنا همسرتان با ملاحظه مسئله پیش آمده می تواند مشکل شما را درک و همراهی تان کند. آن چه تحملش برای او سخت است و فضای خانه و آرامش او و فرزندانتان را بر هم میزند این است که او را بی خبر بگذارید. سعی کنید فضای میان خود و همسرتان را طوری جهت دهی کنید که او اولین کسی باشد که از مسائل و مشکلاتتان مطلع می شود.

زنان، شامه بسیار قوی ای دارند و بی آنکه خود بدانید حوادث را احساس می کنند. اگر آرامش همسران برای شما مهم است، بدترین اتفاقات و مشکلات را هم آرام و خونسرد برای او بیان کنید تا هم پشتوانه روحی تان باشد و هم خودش دچار آشفتگی و دلهره نشود.

خانم ها!

در مواقعی که همسرتان شما را از مسئله ای خاص مطلع می کند، با حفظ خونسردی او را آرامش دهید. اصلا وارد جزئیات نشوید و او را سوال پیچ نکنید. مطمئن باشید تا جایی که صلاح بداند خودش موضوع را مطرح خواهد کرد. کنجکاوی خود را کنار بگذارید و فقط او را به مهربانی خدا و یاری او دلگرم نموده و از هرگونه سرزنشی خودداری کنید.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *