Home > من و دغدغه هام > چگونه موفق زندگی کنم؟

چگونه موفق زندگی کنم؟

موفقیت اتفاقی نیست. حادثه نیست. چیزی نیست که از آسمان هفتم بیفتد جلوی پای آدم.

موفقیت حتی رسیدن نیست، پایان راه نیست. بلکه پیمودن مسیر است و پیمایش مدام،‌ مستمر، بی‌وقفه. انجام پی در پی و فارغ نشدن و از پای ننشستن، خسته نشدن و دوری از اهمال.

موفقیت آغاز کردن است. نو به نو شدن است و حضور خلاقانه در کار است. تازگی و طراوت داشتن است. دقیقاً پایان هر کار می‌شود آغاز کار دیگر.

و این طور است که آدم‌های موفق نیرومند و توانمند، شاداب و سرحال هستند. چون همواره پدید می‌آورند ، خلق می‌کنند.

می‌گویند که موفقیت ،‌گذر از تنگناهاست، بله اما نه فقط یک عبور ساده که رویارویی شجاعانه با دشواری‌ها است. پیچیدگی خود را دارد. یک جور مهارت نترسیدن است. آدم‌های شجاع یاد می‌گیرند که ترس‌های‌شان را مهار کنند. جسارت، یکی از اساسی‌ترین رموز موفقیت است. آدم‌های جسور در طول زندگی فرا گرفته‌اند که از شکست نترسند.

از تمسخر و تحقیر این و آن نگریزند.

امیدوارانه به دوردست‌ها نظر می‌کنند. به توان خود اطمینان دارند باور قلبی دارند که، می‌توانند همه‌ی راه پیش روی خود را طی کنند. می‌دانند که می‌توانند یعنی؛ به توان و استعداد خود آگاهی دارند.

موفقیت رنج کشیدن نیست. با رنجیدگی و کسالت و افسردگی مبارزه کردن است.

 موفقیت همان لذت بردن از زحمات است. پاداش رنج‌هاست. لذت انجام دادن یک فصل، یک کار خوب است…

 همین چیزهاست که آدم‌های موفق را متمایز می‌کند از بقیه. و بقای آنها در همین تفاوت‌ها است.

پس موفقیت یعنی؛ توان درونی و استعداد بالقوه‌ی خود را به توان بیرونی و استعداد بالفعل تبدیل کردن و هر چه قدر که فاصله‌ی این دو کمتر گردد موفقیت حاصل شده است.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *