Home > من و خانواده > آلبوم خانواده(تصویر اول)

آلبوم خانواده(تصویر اول)

خدیجه(س) همسر خود را مطابق با بشارت انجیل یافته است. از این که محمد(ص) پیشنهاد ازدواج با او را پذیرفته بسیار شادمان است. مجلس، مجلس خواستگاری بنی هاشم از خدیجه(س) است. موضوع مهریه مطرح شده و عموی خدیجه(س) بر آن تاکید نموده است.

وقت آن است که اولین زن جهان اسلام، مقابل فرهنگ جاهلیت بایستد و بگوید: ای عموجان! شما بر من مقدم هستید ولی از جان من مقدم نیستید. من مهریه خود را خود بر گردن می گیرم و خود را به ازدواج با محمد(ص) در می آورم.

مردی از جماعت عرب به کنایه می گوید: تا به حال ندیده بودیم که زنی مهریه خود را خود بپردازد!

عموی پیامبر(ص) قاطع و صریح پاسخ می دهد: آری اگر مردان مثل شما باشند، زنان جز با مهریه ای سنگین به ازدواج با آنها تن نمی دهند. اما اگر مانند محمد(ص) باشند، آن را خواهند ربود!

پیام تصویر به خانواده معاصر

دامادها!

آن چه از شخصیت و انسانیت شما نشات بگیرد، با ارزش تر و جاودان تر از چیزی است که از موقعیت دنیایی تان حاصل شود. زنی که شما را با این ملاک انتخاب کند، بیش از همگان برای شما و ارزشهایتان احترام قائل شده و بیش از دیگران در این مسیر همراه و همدلتان خواهد بود. اما کسی که به دلیل موقعیت شما، ازدواج با شما را پذیرفته باشد، تنها به موقعیت شما جواب مثبت داده است نه به وجود خودتان!

مطمئن باشید با چنین نگرشی نمی توانید خانواده محکم و پایداری تشکیل دهید.

پس بکوشید ابتدا هویت و ارزشهای خود را آشکار کنید و سپس شرایط دنیایی تان را.

عروس ها!

درست است که بر ملاک نبودن مادیات در انتخاب همسر بسیار تاکید شده و همیشه سفارش هایی در این رابطه شنیده اید. اما از آن سو ملاک بودن فضایل انسانی را هم در نظر بگیرید. شناخت خود کاری است بسیار دشوار تا چه رسد به شناخت دیگران. اما تا زمانی که معیارتان، ارزشهای اخلاقی و اعتقادی باشد، یقین داشته باشید خداوند در این راه شما را یاری خواهد کرد، چرا که وعده خود اوست که: والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *