Home > من و مطالعه > معرفی کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی»

معرفی کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی»

کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» به همت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در ۴ بخش اصلی و ۲۲ فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه زن و خانواده پرداخته و از بیانات ۲۲ ساله معظم له استخراج شده است…

 بخشهای این کتاب عبارتند از:

 بخش اول به «کلیات مباحث زن و خانواده» در چهار فصل پرداخته است. در بخش دوم آن، موضوع «سیمای زن در بعد فردی» در پنج فصل مورد بررسی قرار گرفته است. «سیمای زن در بعد خانوادگی» موضوع بخش سوم این کتاب است که در هفت فصل تهیه و تدوین شده است. «سیمای زن در بعد اجتماعی» موضوع بخش چهارم آن است. 

نکته قابل توجه اینکه ، کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» فقط به تعالیم و آموزه‌های دینی در رابطه با موضوع زن محدود نشده است. در حقیقت  نگاه انتقادی به موضع زن در جوامع غربی در جای جای این کتاب دیده می‌شود. «موجودی درجه دوم»، «نگاه غلط و ابزاری و اهانت آمیز به زن»، «تحقیر شدن زن توسط دیگران»، «ممنوعیت حجاب و احترام نگذاشتن کشورهای اروپایی به دموکراسی، آزادی و آراء مردم» و…. از موضوعاتی هستند که با نگاه انتقادی به مقوله زن در جوامع غربی پرداخته است.

 این اثر از مجموعه سخنان مقام معظم رهبری که در موقعیت‌های مختلف پیرامون زن ایراد شده‌اند بنابراین  مرجع بسیار مهمی در حوزه زنان و خانواده از دیدگاه رهبری است که با مراجعه به آن بسیاری از شبهات و مسائل قابل حل می شود .

.

 

 

Check Also

جنگ جمعیتی ستیز صهیونیسم علیه ملتها – سال چاپ: ۹۲

در سال ۱۹۸۱، ماکسول تیلور، عضو شورای روابط خارجی رژیم اشغالگر قدس، در جریان مصاحبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *