Home > من و مطالعه > معرفی کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی»

معرفی کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی»

کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» به همت دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در ۴ بخش اصلی و ۲۲ فصل به بررسی مسائل مختلف حوزه زن و خانواده پرداخته و از بیانات ۲۲ ساله معظم له استخراج شده است…

 بخشهای این کتاب عبارتند از:

 بخش اول به «کلیات مباحث زن و خانواده» در چهار فصل پرداخته است. در بخش دوم آن، موضوع «سیمای زن در بعد فردی» در پنج فصل مورد بررسی قرار گرفته است. «سیمای زن در بعد خانوادگی» موضوع بخش سوم این کتاب است که در هفت فصل تهیه و تدوین شده است. «سیمای زن در بعد اجتماعی» موضوع بخش چهارم آن است. 

نکته قابل توجه اینکه ، کتاب «زن و بازیابی هویت حقیقی» فقط به تعالیم و آموزه‌های دینی در رابطه با موضوع زن محدود نشده است. در حقیقت  نگاه انتقادی به موضع زن در جوامع غربی در جای جای این کتاب دیده می‌شود. «موجودی درجه دوم»، «نگاه غلط و ابزاری و اهانت آمیز به زن»، «تحقیر شدن زن توسط دیگران»، «ممنوعیت حجاب و احترام نگذاشتن کشورهای اروپایی به دموکراسی، آزادی و آراء مردم» و…. از موضوعاتی هستند که با نگاه انتقادی به مقوله زن در جوامع غربی پرداخته است.

 این اثر از مجموعه سخنان مقام معظم رهبری که در موقعیت‌های مختلف پیرامون زن ایراد شده‌اند بنابراین  مرجع بسیار مهمی در حوزه زنان و خانواده از دیدگاه رهبری است که با مراجعه به آن بسیاری از شبهات و مسائل قابل حل می شود .

.

 

 

Check Also

آسیب مهدکودک

نکته دیگری که رابرتسون از آن اشاره می‌کند، کنار گذاشته شدن محققانی بود که برخلاف منافع فمینیست‌ها و دولت‌ها سخن می‌گفتند. او به عنوان نمونه به جی بلسکی اشاره می‌کند که نسبت به نتایج مثبت تحقیقات مهدکودک شک کرده و می‌نویسد: «شواهد کوچک اما مداوم مرا متقاعد ساختند که بودن کودکان کوچک برای مدت طولانی در مهدها، می‌تواند عاملی خطرناک برای ایجاد مشکلات رفتاری در آینده باشد». اما بعد از مدتی اعلام می‌کند: «تلاش من برای توضیح این دلایل مثل آب در هاون کوبیدن است».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *