Home > من و مطالعه > معرفی کتاب «سراب برجام»

معرفی کتاب «سراب برجام»

کتاب «سراب برجام» به کوشش حسین ایزدی  و منصور شریفی و همچنین کارى از دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامى که با حمایت و همکارى موسسه شهید کاظمى منتشر شده است.

این اثر مهمترین مرجع در نقد و بررسى برجام و پبامدهاى آن از منظر نخبگان کشور است که با مقدمه فواد ایزدى آغاز می‌شود. درحقیقت با هدف ثبت در تاریخ سیاسی کشور تدوین شده است.

این کتاب داراى ۵ فصل و یک ضمیمه با بیش از ۴۰ مقاله تخصصی است .

فصل های این کتاب عبارت اند از:

«فراتر از برجام: تحلیل‌هایى کلان و راهبردى از برجام و مناسبات ایران و نظام سلطه»،

«خسارت محض: بیانات رهبرى پیرامون مذاکرات هسته اى در دولت یازدهم»،

«در دام برجام: بررسى تحلیلى انتقادى برجام از منظر حقوقى، فنى، سیاسى، اقتصادى، امنیتى، استراتژیک و فقهى»،

«کلید نفوذ: برجام از منظر مقامات و کارشناس‌هاى امریکایى»،

«فرجام برجام: که شامل سه بخش؛ روزهاى پس از برجام، برجام از فراز آفتاب تابان تا فرود تقریبا هیچ (بزک برجام و اعتراف به شکست ان از سوى مسوولین) و فهرست بدعهدى هاى امریکا در پسابرجام است» و بخش ضمیمه که در آن کتابشناسى مذاکرات در دولت یازدهم آمده است.

دراین اثر مقالاتى از حسین کچوییان، فواد ایزدى، محمد جواد لاریجانى، حسن عباسى،  شهریار زرشناس، مظفر نامدار، کارخانه‌اى، نبویان، نادرى، رزاقى، فریدون عباسى، حسین شریعتمداری، مهدى محمدى، حمید رسایى، یاسر جبرائیلی و …  به چشم مى‌خورد.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *