Home > من و تقویم > سبک زندگی فاطمی | قسمت دوم

سبک زندگی فاطمی | قسمت دوم

زن مقابل بانو نشسته و در محضر لاهوتی اش لب به سخن گشوده بود: مادری پیر دارم که در مورد نماز خود اشتباهی کرد و مرا فرستاده تا از شما مسئله ای را بپرسم.
حضرت کوثر با تبسم پاسخش فرمود.
زن باز هم پرسید و دو بار و سه بار. هربار در نهایت صبوری و مهربانی پاسخگوی سوالات زن شد. تا بدان جا که ده مرتبه سوالات بیان شد.
زن شرمگینانه سر به زیر افکند: دیگر شما را به زحمت نمی اندازم.
بانو مکثی در سکوت خاضعانه زن نمود: باز هم بیا و سوال‌هایت را بپرس، تو هر قدر سؤال کنی من ناراحت نمی‌شوم. زیرا از پدرم رسول خدا(ص) شنیدم که فرمود: روز قیامت علمای پیرو ما محشور می‌شوند و به آن‌ها به اندازه دانش‌شان خلعت‌های گران‌بها عطا می‌گردد و اندازه پاداش به نسبت میزان تلاشی است که برای ارشاد و هدایت بندگان خدا نموده اند.
زن نمیدانست به وسعت این دریای علم ازلی بیاندیشید یا به عمق معرفت کوثریاش!؟ همین قدر میدانست که راه را درست آمده و عطشش را به گواراترین چشمه الهی عرضه داشته است.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

One comment

  1. چه خوب بود اکربرای (طرح)سبک زندگی فاطمی از یاس و رنگ یاسی استفاده می شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *