Home > من و اخبار > آغاز اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران

آغاز اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران

ششمین دوره اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با حضور هیئت هایی از کشورهای مختلف جهان در تهران آغاز به کار کرده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت الله سید علی خامنه­ ای در مراسم افتتاحیه این اجلاس حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان پس از ورود به محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی، مورد استقبال سران سه قوه قرار گرفتند و سپس با حضور در محل یادمان شهدای انتفاضه به شهدای راه آزادی قدس ادای احترام کردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی با سخنان خود ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین را افتتاح کردند.

در مراسم آغاز به کار این اجلاس سران سه قوه، وزرای دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فرماندهان گروه های جهادی و مقاومت و مقامات ارشد کشوری و لشکری حضور داشتند. همچنین هیئت­هایی از ۸۰ کشور جهان و بیش از ۷۰۰ مهمان شرکت کرده اند.

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش­های مجلس شورای اسلامی که سخنگوی این اجلاس نیز است، روز شنبه در گفت و گویی گفت:"قانون حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۶۹ تصویب شده است و از آن پس تاکنون ۵ کنفرانس با حمایت از انتفاضه فلسطین در کشور برگزار شده است."

وی با اشاره به این که اهداف این کنفرانس متناسب با شرایط فعلی منطقه است، گفت:"رژیم صهیونیستی تلاش می کند تا موضوع فلسطین از اولویت اول اسلام خارج شود و کشورهای منطقه با جنگ­های نیابتی و دیگر مسائل در منطقه سرگرم شوند."

جلالی تصریح کرد:"این اجلاس با حضور هیئت­هایی از ۸۰ کشور جهان و در قالب ۴ کمیته پارلمانی، جوانان، سازمان­های غیر دولتی و نهضت­های مقاومتی تشکیل می­شود."

در همین حال، عباس زکی، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح، روز یکشنبه با اشاره به مواضع کشورهای عربی در قبال رژیم صهیونیستی، گفت:"اجلاس که در حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران برگزار می شود، یک پیروزی واقعی برای فلسطینیان است."

وی در گفتگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت:"ایران و حزب الله حامی فلسطین هستند. وضعیت ناکارآمد کشورهای عربی علیه رژیم صهیونیستی نتیجه سلطه آمریکا بر این کشورهاست."

Check Also

کجایند مدعیان حمایت از حقوق زنان؟؟؟

آن هنگام که نظام آفرینش حقیقت وجودی زن را بر صحیفه حیات بشر رقم می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *