Home > من و تقویم > بعثت رسول الله، نهضت روح الله | قسمت اول

بعثت رسول الله، نهضت روح الله | قسمت اول

در ۱۶ قرن پیش در شبه حزیره عربستان ، ظلمت و سیاهی حاکم بود۰
بدترین قوانین بدوی حاکم ، مدنیت و انسانیت در خواب که هیچ وجدانی توان مقابله با این حکومت را نداشت.
در کنار این شبه جزیره متروک از آزادی خبری نبود ، همسایگان آن قدرت های سیاسی نظامی بود که در دو سوی این شبه حزیره قدبرافراشته و حاکمان جهان بودند.
از سویی حکومت ساسانیان که مرزهای آن از شرق تا غرب آسیا گسترده ،با حاکمانی که در ناز و نعمت غرق بودند. وضع مردمانشان بسیار بد و در فقر زندگی می کردند، حکومتی که حتی حق تحصیل سواد ،مختص به اقشاری خاص بود و تمامی امتیازها برای عده ای منتخب تعریف شده بود.
در سویی دیگر حکومت روم ، دومین امپراطوری جهان ، که این حکومت نیز مانند امپراطوری ایران بهره ای از انسانیت و آزادی نبرده و در برده داری و جنگ به سر می برد .تفریح حاکمان آنان جنگ گلادیاتورها و کشته شدن بردگان بود
آری این چنین بود که در این ظلمت و سیاهی ،در این جهل و فساد جهانی در این بین ،در شبه جزیره ی بدوی نشین ،در کنار خانه فراموش شده ی خدا و جایگاه بتان ،نوری بدرخشید ، بعثتی رخ داد که پایه های دو امپراطوری لرزید.ایوان کسری فرو ریخت و خواب امپراطور روم به دهشت فرو گشت و اسلام متولد شد.
میراث خوار ابراهیم خلیل الله ،مسیحا دمی عیسی ، خاتم الانبیا ، پیامبر مهر و رحمت بعثت خود را اعلام و نوید دین خوبی ها را داد.
این بعثت مانند نوری سراسر شبه جزیره را فرا گرفت ، دلهای مشتاق زندگی ، دلهای مشتاق آزادی ، دلهای مشتاق خداجویی فوج فوج به اسلام می گرویدند و در کمترین زمان جامعه بدوی عرب را به بهترین جامعه مدنی تبدیل نمود.
انسان را کرامت بخشید ، بردگان را آزاد نمود ، حق را به حق دار اعطا و دختران گور نشین را در صدر خانواده قرار داد و آنگاه این پیامبر رسالت خود را جهانی اعلام و رسولانی به دو امپراطور گسیل داد تا آنان را به دین برتر به دین خاتم دعوت نماید و بدین گونه این نور، تابش خود را بر تمام جهان گسترش داد و در اندک زمان توانست در قلب امپراطور ایران گسترش و راه خود را باز نموده و مردمان ستم دیده را به خود جذب نماید و از طرفی دیگر با نفوذ به قلب امپراطوری روم تا بیزانس رخنه و اسلام را گسترش بدهد و چنین شد که این بعثت ،این انفجار نور توانست جهان را دگرگون کند.

ادامه دارد …

Check Also

کجایند مدعیان حمایت از حقوق زنان؟؟؟

آن هنگام که نظام آفرینش حقیقت وجودی زن را بر صحیفه حیات بشر رقم می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *