Home > من و مطالعه > معرفی کتاب هفت جن

معرفی کتاب هفت جن

کتاب را با اکراهی که ناشی از ترسم بود از ناشر گرفتم. گفته بود که نویسنده از دوستانش هست و انسان متفاوتی و حرف هایی می زند که بقیه وارد آن حیطه نمی شوند!

بعد به من پیشنهاد داده بود که چون بخشی از موضوع کتابم به این کتاب شبیه است جلسه ای با نویسنده برایم بگذارد. من هم تشکر کردم اما توی دلم گفتم: نه تو رو خدا من می ترسم!!

توی مسیر همه ی کتاب هایی که خریده بودم را یک بار از اول تا آخر ورق زدم اما آن کتاب را اصلا از توی کیسه اش درنیاوردم.

بیش از یک ماه کتاب را در گوشه ای گذاشتم که حتی چشمم به جلد عجیب و غریبش نیفتد. تا اینکه ماه رمضان شد و شب های قدر از راه رسید. نمی دانم یکدفعه چرا بلند شدم و کتاب را از زیر بقیه کتاب هایی که آن را استتار کرده بود بیرون کشیدم و شروع به خواندن کردم. خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می کردم در دام قلم نویسنده افتادم! تا نیمه های شب خواندم و بعد هم تا سحر از ترس چیزهایی که خوانده بودم شروع به خواندن نهج البلاغه کردم و چند بار با صدای بلند نام حضرت را تکرار کردم. چرا که نام مولا بر هر قدرتی اثرگذار است چه برسد به چهار تا جن آن هم درون قصه!!

با طلوع صبح مثل اکثر آدم ها ترسم کمتر شد و تا شب کتاب را تمام کردم. حسّم بی نظیر بود. درک خلیفه اللهی احساس غرورم را تقویت می کرد. اشرف مخلوقات بودن را حس می کردم گرچه با این عبارت بی نهایت فاصله دارم اما همین درک باعث شد که نه تنها دیگر ترسی باقی نماند بلکه شجاعتی بی نظیر در قلبم حس کنم که تا امروز ذره ای کمرنگ نشده است. اگر می دانستم با خواندن این اثر فوق العاده، درک معنای حجت و انسان کامل (آن هم در سطح کم انسانی مانند من) چنین شکوه و عظمتی در قلبم ایجاد می کند، بی شک خیلی قبل تر از این کتاب را می خواندم و حظش را می بردم.

هفت جن آقای امید کوره چی را بخوانید که یقین دارم صاحبش به آن نظر داشته که این قدر خاص و بی نظیر شده است.

“سباک”

Check Also

آسیب مهدکودک

نکته دیگری که رابرتسون از آن اشاره می‌کند، کنار گذاشته شدن محققانی بود که برخلاف منافع فمینیست‌ها و دولت‌ها سخن می‌گفتند. او به عنوان نمونه به جی بلسکی اشاره می‌کند که نسبت به نتایج مثبت تحقیقات مهدکودک شک کرده و می‌نویسد: «شواهد کوچک اما مداوم مرا متقاعد ساختند که بودن کودکان کوچک برای مدت طولانی در مهدها، می‌تواند عاملی خطرناک برای ایجاد مشکلات رفتاری در آینده باشد». اما بعد از مدتی اعلام می‌کند: «تلاش من برای توضیح این دلایل مثل آب در هاون کوبیدن است».

One comment

  1. ممنون بابت معرفی زیباتون.سپاس گذارم. دعا کنید برام لطفا تا بتونم بقیه اش رو هم بنویسم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *