Home > پیشینه > نشست حقوق بشر ۲۰۱۱

نشست حقوق بشر ۲۰۱۱

 شانزدهمین دور نشست حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه نهم اسفند ۲۸ فوریه ،در ژنو آغاز بکار کرد. این نشست تا ۵فروردین یعنی حدود ۴هفته ادامه داشت.

ارتقاء سطح حمایتها از حقوق بشر، حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بطور کلی بررسی وضعیت حقوق بشری نهادها، مکانیزم های حقوق بشری، رسیدگی به گزارشهای گروه کاری UPR، وضعیت حقوق بشر در فلسطین و دیگر سرزمینهای اشغالی، اجرای بیانیه وین و پی گیری وضعیت نژاد پرستی، تبعیض نژادی و بیگانه ستیزی از جمله عناوین بررسی شده در این اجلاس بود.

دو نفر از اعضاء مؤسسه نور آتی(منا) به همراه شبکه ارتباطی سازمانهای غیر دولتی زنان در این اجلاس شرکت داشتند.

فعالیت های موسسه نور آتی(منا) در اجلاس حقوق بشر ۲۰۱۱

  1. تهیه پوستر، کارت پستال و داستان زندگی راشل کوری به صوت کمیک استریپ

راشل آلین کوری عضو آمریکایی جنبش اتحاد جهانی (ISM) بود که در طول انتفاضه الاقصی به عنوان یکی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت. راشل هنگامی که بلدوزر نیروهای اسرائیل در نوار غزه قصد تخریب خانه‌های فلسطینیان را داشت و وی می‌خواست راه بلدوزر را سد کند، توسط بلدوزر زیر گرفته و کشته شد.

         قسمت روی کارت پستال ها                               قسمت پشت کارت پستال ها

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *