Home > من و خانواده > به اوبگویید دوستت دارم

به اوبگویید دوستت دارم

زندگی زناشویی برپایه محبت بناشده و این امرنقش اساسی در تداوم آن ایفا میکند. همانطور که می دانید عشق آغاز زندگی، چون نهالی است که باید در طول زندگی آبیاری شده تا تبدیل به درخت تنومندی شود.
نکته قابل توجه اینکه محبت بین زن و مرد ذاتی نیست بلکه اکتسابی است که اگر با فوت و فن این مهارت آشنایی نداشته و آن را به کارنگیریم به مرور زمان عشق شروع ازدواج فروکش کرده و به خاموشی می رسد. پس زوجین باید شیوه های ابراز محبت را بیاموزند.
بنابراین در این مطلب به روشهای ساده و کاربردی برای افزایش علاقه و صمیمیت بین زن و شوهر اشاره میکنیم:
انعطاف پذیر باشید
انعطاف‌پذیری و گذشت امری ضروری در زندگی مشترک محسوب می‌شود، در واقع با چشم پوشی و نرمش نسبت به برخی رفتارهای کودکانه و لجبازی ها، می توان از تنش های بی دلیل پیشگیری کرد.
بر اشتباه خود پافشاری نکنید

اشتباهات خود را بپذیرید؛ صادقانه و صمیمی به آن اعتراف کنید مسلما قبول نکردن اشتباه و نپذیرفتن خطا، اختلافات را بیشتر می کند.
به همسرتان احترام بگذارید و احساسات او را درک کنید
درک احساسات یعنی اینکه همسر خود را آن طور که هست بشناسید. از نظر خصوصیات اخلاقی، عقلی، ایمانی، ایده ها، آرزوها و بالاخره احساسات و عواطف.
احترام گذاشتن به همسر عبارت است از ارزش گذاشتن به شخصیت و کمالات او .
پس بهتراست در حضور دیگران، همسر خود را با رعایت ادب صدا کنید. هیچ گاه نباید در حضور فامیل از وی به بدی یاد کنید. به علاوه، لازم است اگر دیگران از او به بدی یاد می کنند از او دفاع نماید.
کاملاً به او توجه کنید.
زمانیکه با او صحبت می کنید هرگز روزنامه و مجله نخوانید و مشغول تلویزیون یا موبایل نباشید. به چشمانش نگاه کنید در حقیقت با این کار نشان می دهید که تمام توجه تان به اوست.
یکی دیگر از نشانه های توجه به همسر تشکر و قدرانی از وی به خاطر انجام وظایف، مسوولیت‌ها و همکاری‌هایش می باشد .
 با هم بازی کنید
بهتر است با انجام بازی هایی نظیر شطرنج، منچ ، دارت و… لحظات شادی را در خانه ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید که اگر شکست خوردید با او درگیر نشده و فقط لبخند بزنید. زمانی را به تفریح اختصاص دهید
هرچه قدر هم که زندگی تان پرمشغله و پرهیاهو باشد، باید زمانی را به خودتان دو نفر، اختصاص دهید .
تحقیقات نشان می دهد که اوقات پر نشاطی که زن و شوهر در کنار همدیگر به تفریح و خوشگذارانی میگذارند، بهترین عامل بهینه سازی در روابط در نظر گرفته می شود چرا که منجر به ایجاد ارتباطی صمیمانه می گردد.
خاطرات شاد دوران زندگی را به او یادآوری کنید
باید زوجین گاهی خاطرات خوبی که از دوران نامزدی و اوایل زندگی داشته اند را به همدیگر بگویند تا تازه بودن رابطه آنها را تداوم بخشد و تکرار آن جو، خانواده را گرم کند.
به او هدیه دهید
هدیه یکی از زیباترین نمادهای ابراز محبت بوده و نقش بسیار عجیبی در جذب دلها و افزایش علاقه میان زن و شوهر دارد. می توانید با اهدای یک کارت زیبا به همراه چند شاخه گل همسرتان را غافلگیر کنید.

Check Also

خانواده مطلوب

  آغاز بشریت با خانواده شروع شده و به کل عالم هستی جهت و معنا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *