Home > پیشینه > کتاب پنجره چوبی

کتاب پنجره چوبی

یک داستان بلند با مضمونی تقریباً عاشقانه است که شامل روز شمار (کورنولوژی) انقلاب از سال ۵۷ تا ۶۵ هنگام عملیات کربلای پنج می شود و ما مدعی هستیم که برای اولین بار در ایران از یک رمان می توان مسابقه کتابخوانی پیرامون تاریخ دفاع مقدس و ارزشهای آن برگزار کرد.
هدف از نگارش کتاب پنجرۀ چوبی ، آشنایی جوانان با وقایع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قالب رمان می باشد، که جذابیت های خاص خودش را داراست.
طبق نظر سنجی هایی که توسط مؤسسه انجام گرفت ، به نظر می رسد که کتاب به خوبی مورد اقبال نسل سوم انقلاب قرار گرفته است . مخاطب جوان از هر گروه و قشری با نثر روان، ساده و بی تکلف کتاب، ارتباط مناسب را بر قرار کرده و از همین رو جریانات روایت شده را مشتاقانه دنبال نموده است .
رمان پنجرۀ چوبی به لحاظ ساختار مذهبی و بیان پاره ای از مسائل اجتماعی که در آن مطرح شده بود، در بعضی از دبیرستان ها که با اهداف مذهبی ، انقلابی اداره می شوند، از سوی دبیر درس دین و زندگی سوم دبیرستان در بحث ازدواج بعنوان یک کتاب کمک آموزشی  به دانش آموزان ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت که باز خورد این فعالیت از دید دبیران مربوطه بسیار مثبت ارزیابی شد .
همچنین در فرهنگسرای سرو ، واقع در خیابان ولیعصر (عج) و با حضور استاد ابوالفضل درخشنده نویسنده و استاد دانشگاه و آقای محمد آقازاده روزنامه نگار ، این رمان به نقد و بررسی گذاشته شد و هر دو کارشناس این کتاب را مورد تفقد و تقدیر قرار دادند. لازم به ذکر است که از این کتاب در فرهنگسرای مشق واقع در خیابان استاد معین نیز در ایام دفاع مقدس رو نمایی شد .
و ما با کمال افتخار اعلام می کنیم برای نخستین بار از یک رمان با تم عاشقانه می توانید مسابقه کتاب خوانی آن هم با موضوع روز شمار انقلاب و دفاع مقدس تا سال ۶۵ برگزار نمایید.

Check Also

جایگاه زن در جمهوری اسلامی/۷

در‌‌مجموع زنان ایرانی در دوران پس از انقلاب در مسیر رشد قرار گرفته و به بسیاری از عرصه­های اجتماعی ورودی موفق داشته اند. امروز برای زنان ایرانی هیچ ممنوعیتی در تحصیل حتی تا عالی­ترین سطوح وجود ندارد تا جایی که حتی حضور آنان در دانشگاه­ها از مردان نیز بیش‌‌تر شده است...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *