Home > من و تقویم > به بهانه سالروز حماسه ۹دی

به بهانه سالروز حماسه ۹دی

چهار سال گذشت ولی هنوز صدای نحس نابکاران فتنه گر که  در روز عاشورای ارباب بی کفن هلهله سر دادند، در گوش ماست. چهار سال گذشت اما هنوز تصویر خیمه های سوخته عزای حسین (ع) و پرچم های به آتش کشیده شده اش از مقابل دیدگان ما محو نمی شود… فتنه گران در روز عاشورای حسینی سال ۸۸ با وحشی گری به خیمه های حسینی یورش آوردند، با وقاحت در خیابان های محل تجمع خود به رقص و پایکوبی پرداختند، کسانی که در خیابان به نماز جماعت ظهر عاشورا ایستاده بودند را سنگباران کردند، پرچم های عزای حسینی را به آتش کشیدند، به عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) در مساجد حمله کردند و… این همه وقاحت در حالی صورت گرفت که مردم در حسینیه ها، مساجد و هیئت ها به عزاداری مشغول بودند و هنگامی که از ماجرا با خبر شدند، با شتاب به صحنه آمدند و بساط فتنه گران را با غیرت دینی و حسینی خود برچیدند.

سران داخلی فتنه اما، نه فقط در مقابل جسارت آشکار به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در روز عاشورا کمترین اعتراضی نکردند، بلکه زبان به تقدیر و تشویق! آن ها نیز گشودند و یکی از آن ها با کمال وقاحت و جسارت از حرمت شکنان عاشورا با عنوان «مردمان خداجوی»! یاد کرد.

با این حرکت نفرت انگیز خود، ماجرای نفاق عمر سعد، سرکرده سپاه ابن زیاد در عصر عاشورای ۶۱ را به خاطر آورد که با فریاد «یا خیل الله ارکبوا. ای سپاهیان خدا سوار شوید»! سپاه تحت فرمان خود را برای حمله به یاران اباعبدالله الحسین تشویق کرده بود.

ظلم اصحاب فتنه در حوادث پس از انتخابات ۸۸ و خاصه روز عاشورای همان سال، به نظام و مردم فراموش نشدنی است، در واقع در جنگ نرم ایجاد شده در آن چند ماه و فضای غبار آلود، خیلی از کسانی که با مقام معظم رهبری و نظام بیعت کرده بودند، بیعت شکنی کردند و جلوی نظام ایستادند؛ عده ای نه تنها بیعت شکنی کردند بلکه بعضی از مردم را به آن فضای غبارآلود کشاندند و آن ها را گمراه کردند. عدم انجام وظیفه برخی از خواص حلقه مفقوده ای بود که باعث تأخیر در پایان یافتن فتنه شد؛ چرا که روشن کردن مردم به این بر می گردد که آنانی که روشن تر هستند با استدلال های  قوی مردم را روشن کنند؛ هم چنان که “عمار یاسر” وقتی در جنگ “صفین” قرآن ها را بر سر نیزه کردند، به مردم گفت، قرآن ناطق علی است، در حالی که او می توانست مانند خیلی های دیگر سکوت کند؛ وقتی مقام معظم رهبری فرمودند «أین عمار؟» چرا آقایان سکوت کردند؟ این سکوت باعث تشدید فتنه و تأخیر در آگاه شدن مردم شد. لذا نقش خواص و ظلمی که آن ها در جریان فتنه به انقلاب و ملت روا داشتند، روشن است.

این اینکه آن ها با شعائر اسلامی که با تمام زندگی مردم عجین است مقابله کنند، یک شکست استراتژیک و یک خطای بزرگ بود. مردمی که از همه وجودشان برای اباعبدالله می گذرند، تحمل نخواهند کرد که عده ای در روز عاشورا به مقدساتشان و ارزشهای اسلامی توهین کنند.

ملت ایران در نهم دی ماه سال ۸۸ با حضور آگاهانه و مقتدرانه و بیعت دوباره با آرمان های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، حماسه ای جاودان و به یاد ماندنی را در تاریخ انقلاب آفریدند. نمایش بصیرت و هوشیاری مردم مؤمن، با بصیرت و غیرتمند ایران در این حماسه با شکوه، چنان تجلی یافت که به فرموده مقام معظم رهبری: «اگر صدها بار برای نعمت هوشیاری این ملت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است. حماسه ای که محاسبات دشمن را به هم ریخت؛ محاسباتی که با همکاری و برنامه ریزی عده ای اقلیت در داخل از روی بغض و کینه شکل گرفته بود اما در این روز حماسی یک بار دیگر امت اسلامی با بصیرت عمل کرد و دشمنان نظام مأیوس شدند.»

Check Also

کجایند مدعیان حمایت از حقوق زنان؟؟؟

آن هنگام که نظام آفرینش حقیقت وجودی زن را بر صحیفه حیات بشر رقم می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *