Home > من و تقویم > مرگ خوب است برای همسایه؛ آن هم همسایه‌ای هزاران کیلومتر دورتر! – ۳

مرگ خوب است برای همسایه؛ آن هم همسایه‌ای هزاران کیلومتر دورتر! – ۳

مروری بر آنچه که بر ایران در سال ۸۸ گذشت، یا بازخوانی بخشی از روند انتخابات سال ۱۳۸۸ و ایجاد فتنه‌ی ۸ ماهه‌ی بازنده انتخابات علیه نظام اسلامی

فضاسازی توسط ستاد موسوی به طرق مختلف از چندین هفته به انتخابات مانده آغاز شده بود، فضاسازی‌هایی مبنی‌بر اینکه موسوی پیروز قطعی این انتخابات خواهد بود، انجام شده بود که فرستادن پیامکهایی مانند اینکه «براساس آخرین نظرسنجی‌ها، میرحسین در مرحله اول با ۳۰ میلیون رای پیروز است. به همه اطلاع رسانی کنید» گواه این مدعاست. جالب است تمام کسانی که در سلامت انتخابات تردید ایجاد کرده بودند، نشانه سلامت انتخابات را اعلام پیروزی آقای موسوی دانسته و معتقد بودند در غیر این صورت تقلب صورت گرفته است.

همین که حرف تقلب در انتخابات پیش از انجام انتخابات مطرح می‌شود در واقع نشانه‌ای برای به آشوب کشیدن مملکت است. در ادامه‌ی این فضاسازی‌ها تهدید نظام به مقابله تمام‌عیار در صورت انجام تقلب در انتخابات مطرح می‌شود که برخی از مصادیق این تهدید را می توان در اسناد و رفتارهای انتخاباتی به شرح زیر ملاحظه کرد:

  1. شعارهای انتخاباتی: «اگر تقلب بشه، ایران قیامت می‌شه!»
  2. نامه هاشمی رفسنجانی به مقام معظم رهبری و هشدار به ایشان مبنی‌بر شعله‌ور شدن آتش در خیابان‌ها!
  3. نامه‌ها و بیانیه‌های موسوی پیش و پس از انتخابات مبنی‌بر ایستادن در مقابل تقلب!
  4. اعلام رسمی پیروزی در انتخابات از سوی موسوی پیش از شروع شمارش آرا در همان روز انتخابات که بسیار قابل توجه و تأمل است.

images

موسوی در پیامی که در پایان رأی‌گیری در روز ۲۲ خرداد ۸۸ به هوادارانش می‌دهد به چهار نکته به شرح زیر اشاره می‌کند:

  1. پیروز شدن در انتخابات با رأی اکثریت مردم!

۲٫هشدار به مسئولان در امانت‌داری از رأی مردم!

  1. مقابله با تقلب در صورت انجام!(پیروز نشدن موسوی!)

۴٫درخواست از مردم برای آماده شدن جهت شرکت در جشن پیروزی!*

اما تقدیر ملت ایران طور دیگری رقم خورده بود و در روز ۲۳ خرداد ماه ۱۳۸۸ شمارش آرا به پایان رسید و پیروزی محمود احمدی نژاد از طریق رسانه‌ها اعلام شد.

 

vatan 

در همان روز موسوی با انتشار بیانیه‌ی یک اعلام کرد که در انتخابات تقلب شده و از مردم خواست برای دفاع از حقوق خود به خیابان‌ها بیایند.

موسوی پس از به آشوب کشیدن خیابان‌های تهران با صدور بیانیه های پی‌درپی با متهم ساختن نظام به تقلب، به تحریک مردم پرداخته و از آنان برای دفاع از حقوق خود و مقابله با حاکمیت دروغ و نیرنگ در کشور می‌خواهد تا رسیدن به نتیجه در صحنه (خیابان‌ها) حضور داشته باشند!

۶۶۳۹۷img_9623

وی هرگز به سازوکارهای قانونی برای پیگیری شکایت خود مبنی‌بر انجام تخلفات انتخاباتی تن نداد و مسیر شکایت و درخواست رسیدگی و شمارش مجدد آرا را دنبال نکرد. موسوی یک خواسته داشت و آن هم ابطال انتخابات و برگزاری انتخابات مجدد با سازوکارهای جدید بود! پس از آن هم مشخص شد که هدف او و شرکای انتخاباتیش چیزی جز براندازی نرم نظام اسلامی و ساقط کردن ولایت فقیه نبوده است.

رفتار خائنانه‌ی موسوی و شرکای انتخاباتیش در تمکین نکردن به قانون و طی فرآیندهای قانونی برای رسیدگی به تخلف احتمالی در انتخابات بر کسی پوشیده نیست. موسوی با آگاهی از نتیجه‌ی چنین رفتاری و با تحریک دشمنان داخلی و خارجی بازیچه‌ای شد که با صدور بیانیه‌های ۱۸ گانه‌ی تند و بی‌خردانه ۸ ماه کشور را به آشوب کشاند و البته از همان ماه اول که اغتشاشات ساکت نشد و موسوی دست از بیانیه دادن برنداشت مشخص شد که انتخابات بهانه‌ای برای براندازی نظام اسلامی بوده است.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-12-30 08:54:05Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

صدور بیانیه‌ها و به خیابان کشاندن آشوبگران تا جایی ادامه داشت که ماجرای عاشورای ۸۸ و هتک حرمت به عزای اباعبدالله (ع) پیش آمد و خشم مردم را برانگیخت و باعث شد که ۳ روز بعد از آن ماجرای شوم خیل عاشقان و عزاداران حسینی به خیابان‌ها آمده و با رقم زدن حماسه‌ی نهم دی ماه طومار جریان فتنه و فتنه‌گران را در هم بپیچند.

منبع:

*خبرگزاری تسنیم، «چارچوب تحلیلی برای تبیین حماسه ۹ دی و بازخوانی فتنه»، ۶ دی ۱۳۹۴

Check Also

کجایند مدعیان حمایت از حقوق زنان؟؟؟

آن هنگام که نظام آفرینش حقیقت وجودی زن را بر صحیفه حیات بشر رقم می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *