Home > من و تهدیدها > ایها الناس، از تهران بروید!

ایها الناس، از تهران بروید!

این هشدار رئیس سازمان محیط زیست ایران است. پیامی که تا حدی تکلیف بچه دارها و مریض دارها را با خودشان و عزیزانشان روشن می کند. اگر کسی جان فرزندش را دوست دارد باید از تهران برود … رئیس سازمان محیط زیست به بچه دارها و مریض دارها گفت برای رهایی از آلودگی جان خودشان و فرزندانشان را بردارند و فرار کنند.

نمونه نابی از پاک کردن صورت مساله که در کشورمان بی نهایت از زبان به اصطلاح مسوولان! شنیده ایم.

حالا کجا برویم؟ آیا رفتن از تهران، این شهر خراب شده، با آمار ۸۰۰ برابر شده اختلالات روانی اش، به همین سادگی است که خانم رئیس می فرمایند؟

هر انسان عاقلی می خواهد از تهران برود. اما به کجا پناه ببرد؟ به کجای این شب تیره بیاویزد قبای ژنده خود را؟

اخبار را که می خوانی دیوانه نشوی خوب است. برای خواندن اخبار باید همه را با هم ببینی تا یک کلیت از وضع موجود به دستت برسد:

تورم، گرانی و هزینه های زندگی مهمترین علل استرس ایرانیان است. دقت کنید: می گوید ایرانیان و نه تهرانی ها. پس همه جا قصه همین است. گیرم شدت و ضعفش متفاوت باشد. گرچه این فشارها به میزان معنادار تری در میان تهرانی ها بیشتر است.

حالا این خبر را بگذارید کنار خبر تسلیت یک آقای نماینده :

۳۰ دی را تسلیت می گویم! روزی که دسترنج و حاصل تلاش دانشمندان هسته ای کشورمان در حال از بین رفتن است و ما با اینکه نمایندگان مردم ایم فعلا مجبوریم سکوت کنیم تا مباحث به پیش برود.

یکی نیست به این آقای نماینده مردم! بگوید: آقای نماینده مردم! غنی سازی را برای چه کسی و چه زمانی می خواهی؟ مردم دارند از دست می روند. مگر برای سر قبرشان بخواهی که حتما همین طور است.

آقای نماینده، خبر دارید که تورم و گرانی، مسکن و اجاره خانه، نگرانی در مورد پیدا کردن شغل، مسائل مربوط به ازدواج، مشکلات اداری مثل کاغذ بازی و پارتی بازی و مقروض بودن و بدهی داشتن، بیماری فرد یا اعضای خانواده، نا امیدی به آینده،  آلودگی هوا و آلودگی صوتی و ترافیک و شلوغی، به ترتیب مهمترین عوامل ایجاد تنش و استرس در میان ایرانیان است؟

اگر خبر دارید که وای به روزتان و اگر خبر ندارید باز هم وای به روزتان!

این مطلب را برای دل خودم نوشتم، نه قرار است تحلیلی جامعه شناختی باشد و نه نقدی علمی. صرفا فریاد یک انسان است.

فریاد انسانهایی که بی سر و صدا در بی تدبیری ها و خودخواهی ها و قدرت طلبی ها دفن می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *